Цього року Україна відзначає 30-річчя проголошення Незалежності. У Запоріжжі активно готуються до ювілею —  головною подією 24 серпня має стати військовий парад. Проспектом Соборним пройдуть військовослужбовці 55-ї окремої артилерійської бригади «Запорозька січ» Збройних Сил України та Національної гвардії, військових комісаріатів, ВСП «Сармат», представники Національної поліції, патрульної поліції та Державної служби України із надзвичайних ситуацій.

Напередодні, 23 серпня у День національного прапора, величезний стяг України урочисто підніметься на оновленому Кургані Єдності на Хортиці. У історико-архітектурному комплексі «Запорозька січ» актори театри ім. Магара представлять історичну реконструкцію козацької ради під головуванням Богдана Хмельницького, що відбулась напередодні доленосної битви під Жовтими Водами, а у середмісті обласного центру відбудеться масштабний молодіжний флешмоб.

Також готують масштабне нагородження видатних особистостей, які зробили великий внесок у соціально-економічний розвиток Запорізької області, про видатних людей, які за тридцять років вписали своє ім’я в історію Запорізького краю розкажуть у ЗМІ. Святкові заходи пройдуть в усіх містах та районах області, цього дня двері для запоріжців відчинять тридцять об’єктів соціальної сфери та інфраструктури, які збудували та оновили у рамках програми Президента України «Велике будівництво».

Треба відзначити всі перемоги та визначних людей. Обов’язково згадати політиків, народних депутатів першого скликання, промисловців, аграріїв, олімпійських чемпіонів, діячів культури, захисників України. Свято не має бути персоналізованим, бо головне – це люди, їхні досягнення та перемоги, — відзначив під час обговорення програми святкування ювілею незалежності голова Запорізької облдержадміністрації  Олександр Старух.