З 1 травня є суттєві новації у правилах призначення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.. Тепер всі субсидії розраховують  і виплачують виключно у готівковій формі. Всі, хто користувався безготівковою субсидією минулого року та зекономив, зможуть витратити ці кошти на свої потреби. Для цього потрібен рахунок в «Ощадбанку». 

Про це повідомила заступниця директора Департаменту соціального захисту ОДА Катерина Кривошей, під час наради голови Запорізької ОДА Олександра Старуха з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації.

Тепер  субсидії будуть призначати автоматично органи соціального захисту населення на підставі заяв та декларацій людей. 

Окрім цього, Уряд передбачив, що п

Людям, які раніше отримували субсидію у безготівковій формі, нікуди ходити не треба. Субсидію їм перепризначать автоматично після спеціальної перевірки даних. 

Повторно звернутись до органів соціального захисту потрібно жителям області, яким субсидія надавалася у грошовій формі; була призначена за фактичним місцем проживання, а не за місцем реєстрації; розраховувалась  без урахування людей, які  не живуть за місцем реєстрації.

Загалом подати нові заяви та декларацію мають 63 тисячі мешканців Запорізького краю.

Звернутися за оформленням субсидії можна через  центри надання адміністративних послуг та структурні підрозділи з питань соціального захисту. Документи можна подати  і електронною поштою до управлінь соцзахисту або на сайті Міністерства соціальної політики, але їх треба засвідчити електронним цифровим підписом.