2020 року в Україні, за ініціативи дружини Президента України, Олени Зеленської, стартувала реформа системи харчування у закладах освіти. Вже з 1 вересня за новими рекомендаціями будуть готувати і у школах Запорізької області. Про це сьогодні, розповіла заступниця директора Департаменту освіти і науки ОДА Олена Сороченко, під час зустрічі голови Запорізької облдержадміністрації Олександра Старуха з представниками територіальних громад.
Згідно з програмою Олени Зеленської вдалося покращити матеріально-технічну базу шкільного харчування. Зокрема у Запорізька область отримала на ці потреби майже 19 млн державної субвенції. На ці кошти було оновлено обладнання харчоблоків 63 закладів освіти регіону. Ще 79 закладів зробили це за кошти місцевих бюджетів.
Зараз в школах регіону впроваджуються нові профільні меню, згідно з рекомендаціями розробленими в межах робочої групи шеф-кухарем Євгеном Клопотенком та командою проекту CultFood спільно з технологами, дієтологами та представниками МОЗ України. Нове меню складається зі 160 страв, які будуть використовуватись залежно від кратності харчування для кожного окремого закладу освіти. Раціон учнів стане більш збалансованим і різноманітним.
Як розповіла Олена Сороченко, сьогодні у ста закладах освіти Запорізької області працють за комплексним меню, у 16-ти ЗОШ є два-три меню на вибір щодня, у єдиній школі області дітям пропонують харчування по типу «шведський стіл», передову технологію впровадила Азовська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Кирилівської селищної ради.
На сьогодні в області 15 тисяч дітей пільгових категорій отримують безкоштовне харчування.
Що ж стосовно вартості комплексного обіду, найдешевший варіант пропонують у Камиш-Зорі – 8 грн, найдорожче в Енергодарі – 39 грн.