На острові Хортиця в рамках національного проекту «Велика реставрація», що відбувається за програмою президента «Велике будівництво», триває масштабна реконструкція. Вже є перші готові об’єкти. Зокрема, цього тижня готова прийняти відвідувачів зона проведення масових заходів «Козацьке коло».

Виїзну нараду на об’єкті провів голова запорізької облдержадміністрації Олександр Старух разом зі своїми заступниками та керівниками структурних підрозділів ОДА.

 Як доповів директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко, капітальні роботи на цьому об’єкті завершені. Здійснене замощення території, встановлення скульптурних композицій та козацького хреста. Оновили і привели до ладу під’їзди і стоянку для транспорту. Нині триває облаштування навколишньої території та приведення до ладу прилеглих зелених зон. Побудований сучасний стаціонарний туалет, під’єднаний до центральної каналізації. Окрема кабінка у ньому передбачена для громадян з мало мобільних груп населення.

Також керівництву облдержадміністрації продемонстрували перші сучасні навігаційні стенди, виконані за останнім словом техніки. Так, графічні елементи навігації виконані з матеріалів, захищених від шкідливої дії ультрафіолету і оснащені QR-кодом і шрифтом Брайля, що забезпечує їх інклюзивність. Конструктивна частина стендів складається з металічного сплаву CAR-TEN та випаленого дубу, що забезпечить їх стійкість до дощу, снігу і інших несприятливих метеорологічних факторів.

 Вже 14 серпня «Козацьке коло» прийме перших відвідувачів. На відновленому об’єкті відбудеться  Фестиваль сімейних цінностей, організований для 200 дітей соціально-вразливих категорій. Діти воїнів, що загинули в АТО, а також вихованці сиротинців та діти з інвалідністю зможуть під час цього невеличкого свята першими оцінити зручності нової локації.

Оновлене «Козацьке коло» може одночасно прийняти до 5 тис відвідувачів. Площа дозволяє встановити велику сцену. Тому, як запевнив голову облдержадміністрації директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко, в подальшому тут регулярно проводитимуть масові громадські заходи.