На острові Хортиця тривають роботи по облаштуванню майданчика для встановлення великого прапору України. Будівельники обіцяють, що встигнуть до 23 серпня. І  у День Державного прапора України, жовто-блакитний стяг замайорить на найвищому флагштоці в Запорізькій області.

Також оновлюють оглядовий курган, музей козацтва та козацьке коло — ці об’єкти стали учасниками «Великої реставрації» –  програми з оновлення пам’яток культурної спадщини, ініційованої в межах «Великого будівництва». На реалізацію всього запланованого витратять майже 100 мільйонів гривень. Це 77,3 мільйони з державного бюджету та майже 20 мільйонів з обласного бюджету.

Наразі будівельні роботи  у Музеї історії запорозького козацтва тривають повним ходом та одночасно на декількох локаціях.  Залучено десятки одиниць техніки і сотні працівників. На даху Музею вже завершують зняття аварійного покриття. Надалі будівельники відремонтують фасад, розширять майданчик на даху, а внутрішній дворик накриють склом.


Відродження Хортиці — важливий пріоритет для обласної влади, тому є ще багато розвиткових проєктів, які планується втілити в життя. Так, в майбутніх планах розбудови острову – проведення реконструкції всередині Музею історії запорозького козацтва,  створення віртуального музею підводних знахідок та покращення інфраструктури острову.