Завтра, 10 липня, відзначається День Рибалки. З цієї нагоди у рибальському районі курортного Бердянська, Слободці, відкриють нову скульптуру.

Скульптура представлятиме  героїню повісті-феєрії «Червоні вітрила» Олександра Гріна  —  Ассоль. Втілив ідею у життя місцевий художник Валерій Василенко. А кошти на створення скульптури, у розмірі 44 тисяч гривень, вдалося отримати завдяки подачі проекту для участі в соціальній програмі «Громадський бюджет». Торік проект жителів Слобідки зібрав багато голосів, а в цього року ідея була реалізована.

Скульптура стоятиме біля будинку культури «Маяк».

— Робота над пам’ятником почалася в березні, коли до мене звернулася директор клубу «Маяк» Оксана Миколаївна Антолік, — розповідає художник. — Вона запропонувала присвятити пам’ятник Ассоль — дівчині, яка чекає біля моря. -Скульптура присвячена всім дорогим жінкам — мамам, донькам, нареченим, сестрам, бабусям … — які вірно чекають нас на березі. Так з’явилася символічна напис на трьох мовах — російською, українською та англійською: «Тим хто чекає і вірить»

— Два роки тому ми проводили День рибалки і представили театральну замальовку, присвячену Грею, Ассоль і «Червоним вітрила», — згадує директор клубу «Маяк» Оксана Антолік. — Постановка настільки сподобалася жителям нашого рибальського району, що художній керівник запропонувала присвятити скульптуру всім чекають і вірять, пише 06153.com.ua