Голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух провів виїзну прес-конференцію на Хортиці. Місце обрали не випадково, адже на острові добігає завершення перший етап реконструкції, в рамках президентської програми «Велике будівництво».

Олександр Старух розповів, що до середини осені планується повністю завершити роботи на Кургані Єдності. Там встановлять додаткове освітлення, додадуть поручні, завершать облаштування схилів. Також у жовтні основні роботи мають завершити на локації Музею історії запорозького козацтва.

Зараз на музею триває реконструкція покрівлі і утеплення. Будівельники працюють над гідроізоляцією та утепленням даху, щоб жодні зміни погоди не могли пошкодити історичні пам’ятки та знакові експонати в середині музею. Також на Хортиці вже завершили реконструкцію третього  об’єкта «Великого будівництва»  —  Козацького кола. Там вже пройшов перший масштабний захід.

Очільник області поділився з присутніми також подальшими планами на розбудову острову. За його словами, вже обговорюється питання створення на Хортиці ще однієї локації для великих музичних фестивалів. Нова площадка повинна буде вмістити десятки тисяч відвідувачів та наметове містечко. Триває робота з проєктування робіт всередині Музею історії запорозького козацтва. В планах розпочати реконструкцію вже наступного року та провести її за півтора-два роки.