Сьогодні до Запоріжжя завітала перша леді України Олена Зеленська. Дружина президента відвідала острів Хортиця, де наразы за програмою “Велика реставрація” триває масштабна реконструкція. Пані Зеленську особливо цікавило дотримання принципів безбар’єрності, під час благоустрою туристичної зони – зокрема вона поспілкувалася з місцевими жителями, які борються за інклюзію громадських місць, і розпитала чого ще не вистачає їм для зручного пересування островом. Потім Олена Зеленська піднялася на Курган Єдності, який в рамках реконструкції було обладнано зручною пішохідною зоною. Компанію дружині президента склали жителі міста.  

Відвідала острів Хортиця – місце сили для кожного українця. І була вражена тим, як він змінюється, стає безбар’єрним і зручним для всіх без винятку відвідувачів. Нинішні перетворення на острові відбуваються з урахуванням побажань експертів і представників маломобільних груп населення: літніх людей, осіб з інвалідністю та батьків з маленькими дітьми. У створенні безбар’єрного простору важлива думка кожного, тому сьогодні на зустрічі обговорили перспективи поліпшення доступності Хортиці. Ми завітали на сам острів і відвідали знакові об’єкти, які вже оновлюють відповідно до найкращих стандартів безбар’єрності. Зі змін, які ми сьогодні побачили, фактично починається історія нової Хортиці: зручної, комфортної та безбар’єрної.  Справді величним це місце сили буде тоді, коли його невичерпна енергія стане доступною для кожного. Філософія безбар’єрності Хортиці в тому, щоб острів ділився своєю силою з усіма – постійно, легко й усюди, — зазначила під час візиту до Запоріжжя Олена Зеленська.

Також перша леді ознайомилася з оновленим «Козацьким колом», поцікавилася як триває реконструкція музею козацтва та побачила новий брендінг Хортиці.