У Дніпрі сьогодні стартував інвестиційний форум UkraineInvest Talks: Dnipro. Мета заходу —  надати майданчик для спільних проектів представників вітчизняного бізнесу, місцевої влади  та зарубіжних інвесторів.

Учасники конференції обговорювали розвиток інвестиційного клімату в Дніпропетровській, Харківській, Запорізькій, Донецькій та Луганській областях. А також говорили про шляхи посилення співпраці з органами влади в Україні та механізмах залучення інвестицій у регіони.

План інвестиційного розвитку Запорізької області презентував голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух. Він зазначив, що Запорізький край  має унікальний інвестиційний потенціал у багатьох галузях – це промисловість, енергетика, сільське господарство і туризм.

Наш регіон має багато відмінних особливостей яких не мають інші. Якщо говорити про промисловість, то це 36%  української сталі та 22% чавуну, майже 13 % українського машинобудування. Тільки у нас виробляють трансформатори – це найбільше виробництво в Європі, у Запоріжжі будують літаки, гелікоптери. Вдалося зберегти автовиробництво – АвтоЗАЗ відновлює роботу, і цього року планує зібрати 10 тисяч автомобілів. У нас сконцентрована чверть національної енергетики – і ця галузь розвивається, днями ДТЕК відкрив найбільшу в Європі найбільшу в Європі промислову систему накопичення енергії, — відзначив Олександр Старух, —  Область входить в п’ятірку лідерів серед регіонів, які формують експортний потенціал України, і посідає 4 місце за обсягами експорту товарів та 10 місце за обсягами імпорту товарів. Останні 10 років незмінним є присутність нашого регіону у десятці лідерів країни по залученню прямих іноземних інвестицій.

Серед інвестиційних проектів, які Запорізька область пропонує потенційним партнерам, голова ЗОДА назвав створення індустріальних парків – відповідний досвід вже успішно реалізовано на базі підприємства ПрАТ «Запоріжкран» за підтримки фінської компанії Konecranes, де успішно працюють 14 промислових підприємств, з яких 4 іноземні компанії. В подальшій перспективі планується розширення індустріальних парків                   у  Запоріжжі, Мелітополі та Бердянську, які передбачають функціонування підприємств в таких галузях як: харчова промисловість, легка промисловість, авіаційна промисловість, машинобудування, металообробка, оптова торгівля, ІТ-індустрія, зберігання та транспортування продукції. 

Ще одна перспективна галузь для інвестування – туристичний бізнес. Починаючи від масштабної реконструкції масштабного заповідника Хортиця, яка має потенціал стати  основним туристичним об’єктом регіону та однією з найпопулярніших атракцій в Україні. Другий напрямок – розвиток азовського узбережжя, адже туристичні території  Запорізької області складають 15% загальної площі, це сотні кілометрів пляжів  Азовського моря.

Основні курорти: міста Бердянськ, Приморськ, селище Кирилівка – приймають більше 5 млн. туристів щорічно.  За відсутності Криму, Азовське узбережжя має надзвичайний потенціал, втім бракує розвитку  інженерної та транспортно-логістичної інфраструктури узбережжя – і це простір для майбутніх інвестицій.

Ще одним інвестиційним напрямком, на якому наголосив Олександр Старух, є відродження сільськогосподарських площ у Запорізькій області – відновлення систем зрошення та дренажу потребують значних капіталовкладень, але це збільшує врожайність, додану вартість продукції.

Олександр Старух зазначив, що за державної підтримки область активно розвиває інфраструктуру – в рамках програми «Велике будівництво» регіону цього року виділено 10 мільярдів інвестицій на відновлення доріг, соціальних об’єктів, а флагманом будівництва є мостові переходи через Дніпро, які планують завершити до кінця року.