Сьогодні під час прес-конференції на острові Хортиця, голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух, відповів на питання журналістів про те, що мав на увазі коментуючи зірваний курортний сезон у Кирилівці. Нагадаємо, у ЗМІ розходиться інформація про те, що запорізький губернатор ніби-то звинувачує у зростанні кількості медуз в Азовському морі будівництво Керченського мосту та вибирання води з річок, які впадають в Азовське море,  для поливу у сусідній державі. 

Олександр Старух зазначив, що тези які тиражують в першу чергу проросійські ЗМІ, було вирвано з контексту з метою збільшення напруги в інформаційному полі. Насправді, під час колегії ОДА в Кирилівці відбувалося обговорення причин нашестя медуз в Азовському морі, зокрема фахівці висловили думку, що причиною може бути підвищення рівня солоності води.

-Зрозуміло, що скандал роздмухали заради хайпу. В цьому випадку взяли частину розмови і з неї зробили хайп з політичною метою.У нас була довга дискусія —  науковці висловлювали різні пропозиції, різні думки і  в підсумку дискусії ми вирішили створити робочу групу із залученням науковців національного рівня, — прокоментував ситуацію Олександр Старух, — Дискусія це така річ, де висуваються різні версії. Тут не варто вихоплювати з контексту. Для нас ця проблема дуже важлива! Адже це питання життєдіяльності півдня області. Ця  історія з медузами і зміною гідрологічного режиму моря загрожує соціально-економічній стабільності. Треба зрозуміти, чому з 10 до 14 проміле збільшилася  солоність моря це суттєво,  бо навіть при 13 медуза не живе. Одна з причин, яку озвучили науковці  – збільшення забору води на полив, порушення гідрологічного забору з річок. 

Також голова ЗОДА розповів, що зараз фахівці профільних наукових інститутів розглядають шляхи вирішення проблеми.