Голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух провів брифінг, стосовно введення жовтої зони карантину у Запорізькій області з 00:00 23 вересня, як і решти областей України. До цього часу мають бути ввежені всі обмежувальні заходи, які вимагає цей рівень карантину.

Він зазначив, що в Україні кількість нових випадків COVID-19 стрімко зростає. Лише у Запорізькій області щодоби виявляють по дві сотні нових випадків захворювання. Ліжковий фонд лікарень занятий на 30%. Серед тих, хто потребує лікування на стаціонарі в тому числі з використанням кисневої терапії – 98% не були вакциновані.

Поки що обмеження стосуватимуться дистанції у розважальних закладах, та закладах громадського харчування і спортзалах. Головним нововведенням стане закриття тих закладів освіти,

Олександр Старух наголосив, що зараз область має сконцентрувати свої зусилля на масовій вакцинації, аби так само стрімко регіон не перейшов  у помаранчеву та червону зони. де не мають щеплення 80% працівників.

 Особливо гостро зараз стоїть питання вакцинації працівників закладів освіт. На сьогодні щепленням охоплено близько половини працівників освітньої галузі —  25 551 осіб (з 53 412).

Це 56% працівників закладів дошкільної освіти,52% -позашкільної, 57% працівників шкіл, 46% працівників коледжів, 62% працівників училищ.

В області функціонує 1197 заклаів освтіти, повний цикл вакцинації пройшли 21%, неповний — 36% працівників.

Таким чином з 23 вересня в області зможуть працювати 331 школа і дитячий садок (з 1044), 2 ВИШі (з 10), 1 коледж (з 27), 15 училищ (29), 9 закладів позашкільної освіти (з 82), 26 інтернатів (з 28).

Уряд дав доручення розглянути можливість залучення до процесу вакцинації існуючих пунктів щеплень в закладах освіти. А також забезпечення можливості та організації вакцинації у тому числі вчителів та працівників закладів освіти за допомогою виїзних мобільних вакцинальних сесій у разі відсутності в закладах освіти постійних пунктів щеплень