У Запоріжжі триває реконструкція головної кузні спортивних кадрів регіону – обласної школи вищої спортивної майстерності. Ремонт стартував 2008 року, але за першим проектом мали просто накрити дахом відкритий басейн — плани переробляли тричі, в результаті зараз роблять повну реконструкцію кузні олімпійських кадрів.

  • Спершу було запроектовано зробити перекриття басейну, щоб він не був простонеба. Кілька разів цей проект корегувався. ШВСМ потрапила до президентської програми «Велике будівництво», тепер в проекті ремонт всього приміщення а не лише одного басейну. Неправильно робити лише частину будівлі – а решта залишиться ще радянського зразка, — розповів голова ЗОДА Олександр Старух, — До кінця року має бути зроблений басейн і всі суміжні приміщення. У нас за програмою «Велике будівництво» комплексний підхід – і всередині треба оновлювати будівлі і зовні.

Окрім власне перекриття відкритого басейну, до цієї частини добудували приміщення для залу дзюдо та залу фітнесу, сауни, медичного кабінету, кабінетів тренерів, чотирьох санвузлів. В результаті реконструкції приміщення ШВСМ буде збільшено в три рази.

Зараз будівельники завершили перекриття будівлі новим дахом, триває обшивка та утеплення фасаду, встановлення вітражів у приміщенні басейну.

Триває демонтаж у старому приміщенні школи, а в добудові вже зроблено каналізацію та водовідведення, зонували приміщення для майбутніх кабінетів – встановлено міжкімнатні стіні.

Завершити зовнішні роботи підрядних планує до 1 листопада. Одночасно встановлюють систему опалення, аби мати можливість перейти до внутрішніх робіт. Всі роботи ведуться згідно графіка.  

Вартість реконструкції ШВСМ складає 100 млн гривень, з них 60 це субвенція держави за програмою «Велике будівництво».

Після реконструкції Запорізька обласна школа вищої спортивної майстерності стане домівкою для півтори тисячі спортсменів – 300 це постійний склад ШВСМ спортсмени вищого рівня, олімпійці,  решта – вихованці обласного спортивного інтернату та дитячо-юнацьких спортивних шкіл області.

Зараз всі ці спортсмени тренуються в орендованих приміщеннях – для цього з обласного бюджету виділено 800 тисяч гривень.