У Запорізькій облдержадміністрації започаткували новий формат спілкування з жителями області  — LIVE.ЗОДА. Голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух в прямому ефірі відповів на питання, які жителі області надсилали на його сторінки у соцмережах протягом тижня. Голова ЗОДА першим виступив з такою ініціативою, демонструючи, що влада має бути відкритою, і завжди готовою до діалогу з громадянами.

Провів ефір відомий запорізький журналіст Володимир Москаленко, він від імені читачів ставив питання голові області.

Серед запитань, які набрали найбільшу кількість вподобань у соцмережах – екологія Запорізької області. Олександр Старух розповів, що обласною владою виділено кошти на створення плану заходів для покращення стану атмосферного повітря, а також на програму поводження з твердими відходами. А що стосовно викидів заводів – обласна влада веде системну роботу, з вирішення цієї проблеми. Треба вносити зміни в законодавство, адже з 2015 року дозвіл на викиди промислових підприємств першої категорії  дає Міністерство охорони здоров’я і Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів, а не місцева влада, як було раніше. «Нема діалогу з місцевою владою і це треба змінювати!  Якщо люди живуть в Києві, а приймають рішення по Запоріжжю, чи Івано-Франківську – це не правильно», — зазначив голова ЗОДА.

Чимало питань було  стосовно масштабної реконструкції доріг, що відбуваються в Запорізькі області за програмою Президента України «Велике будівництво» — на скільки якісно роблять ремонт, та чи на довго його вистачить. Олександр Старух запевнив, що ремонт доріг триває за міжнародними стандартами, адже на більшості ділянок його виконують іноземні підрядники. Також голова ЗОДА розповів, що до кінця цього року в області мають відремонтувати всі дороги державного значення.

Велику активність проявили жителі острова Хортиця – питали про приватизацію квартир на острові, ремонт доріг, плани щодо реконструкції національного заповідника.  Олександр Старух розповів, що реконструкція на острові відбувається за прямим дорученням Президента України Володимира Зеленського. Голова держави дав завдання зробити острів одним з головних туристичних магнітів України, тож попереду багато роботи з розбудови інфраструктури, реконструкції існуючих і створення нових туристичних об’єктів. Зараз роботи ведуться біля музею – до Дня Незалежності мають провести ремонт зовнішньої частини самого музею, реконструкцію оглядового кургану, облаштувати козацьке коло для масових заходів, створити зони для парковки та велодоріжки. Далі в планах – облаштування зелених та спортивних зон, приведення до ладу пляжів, створення музею судноплавства і не тільки.

Також серед питань, які ставили запоріжці голові Запорізької області – подальша доля Запорізької атомної електростанції, стан каналізації і водогону в Дніпрорудному, ситуація з щепленнями від COVID19, запуск лінійного прискорювача у запорізькому онкодиспансері. Побачити відповіді на ці, та інші питання, можна за посиланням