В рамках «Великої реставрації» перетворення чекають на острів Хортиця. Вже зараз на фінішну пряму вийшли роботи з облаштування оглядового кургану, на якому створили інклюзивну стежку для підйому. Цікаво, що  піднятися на пагорб туристи зможуть супроводі аудіогіда.

Про це на своїй сторінці в соціальній мережі повідомила директор зі зв’язків з громадськістю та комунікацій System Capital Management Наталія Ємченко.

«Проект ревіталізації острова Хортиця стає реальністю. Для нас, в даному випадку — для Метінвесту і Запоріжсталі, абсолютно знаковий і дуже важливий проект — як партнерів держави, Офісу Президента України та Міністерства культури і інформаційної політики України. І важливо, що це не тільки будівництво, не тільки пагорб. Разом з пагорбом прямо зараз народжується великий сенс — імерсивні подорож, аудіогід для всіх, хто буде підніматися вгору по цьому серпантину. Поки не можу розповісти деталі, навіть авторський колектив поки не називаємо, але Максим Остапенко (генеральний директор Національного заповідника« Хортиця », — прим. Ред.) Та Вероніка Селега (куратор культурних проектів, — прим. Ред.) Роблять щось дивовижне. Достатньо буде просто включити звук (надіти навушники) і підйом на пагорб перетвориться в подорож довжиною в життя », — розповіла Наталя Ємченко.

Нагадаємо, за словами міністра культури і інформаційної політики України Олександра Ткаченка, роботи на кургані біля музею історії козацтва планують завершити до кінця серпня. Паралельно до кінця року будуть тривати протиаварійні роботи в Музеї і на оглядовому майданчику. Національний заповідник «Хортиця» цього року потрапив до списку державної програми «Велика реставрація», що втілюється в рамках інфраструктурної програми президента України «Велике будівництво»