Цього року коштом обласного бюджету на острові Хортиця запланована реалізація низки важливих заходів завдяки профільний програмі облдержадміністрації. Про це йшла мова під час робочої наради, присвяченій проблемам заповідника, яку провів голова облдержадміністрації Олександр Старух.

Зараз триває розробка проектів зелених зон, озеленення території заповідника, створення мінералізованих смуг з метою попередження пожеж, виготовлення лісовпорядної документації для земельних ділянок лісового фонду та оновлення інформаційних знаків. Природоохоронні заходи мають проводитись на постійній основі, а не носити разовий характер.

Вже в цьому році з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища виділено близько 7 млн грн на заходи щодо збереження природного заповідного фонду територій області, на оновлення зелених насаджень та запобігання виникнення пожеж на території Хортиці.

Також на території Національного заповідника планується відремонтувати близько 25,9 км доріг. У першу чергу – на виїзді з першого мосту Преображенського на острів Хортиця. Ця ділянка користується найбільшим попитом.

Також на острові Хортиця заплановано облаштування зон для відпочинку та занять спортом. Зокрема, це — обладнання велодоріжок, туристичних стежок та місць для безпечного організованого відпочинку, встановлення фітнесмайданчиків і сучасних ігрових зон. Планується розвивати кінний туризм, спортивне орієнтування, скалолазання. Для комфортного відпочинку мають встановити нові точки мобільного зв’язку та інтернету. Наразі вже є домовленість з операторами щодо оснащення додатковими пунктами інтернет-зв’язку під час проведення культурних чи розважальних заходів.

Острів Хортиця має стати сучасним культурним, туристичним, історичним, природоохоронним центром та зоною відпочинку не лише для запоріжців, а й гостей з інших областей чи країн. Ми маємо розвивати Національний заповідник, постійно поліпшувати природоохоронні заходи, надати поштовх для його розвитку та збереження. Запоріжці дуже скоро побачать, як Хортиця отримує нове сучасне життя, — наголосив голова облдержадміністрації Олександр Старух.