У Запорізькій області відновили 30% маршрутів приміських електричок. Нагадаємо, півтора роки цей вид транспорту не працював, через карантинні обмеження.

Карантинну перерву залізничники використали з користю – під час вимушеного простою оновили рухомий склад. Сьогодні голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух, разом з представниками «Укрзалізниці» відправив на Нікополь один з п’яти відремонтованих електропоїздів.

-Цей електропоїзд  відремонтований, оновлений, звісно він вже старенький, але модернізований. Щоб людям можна було  зручніше проїхатися по маршруту і досягти свого населеного пункту, — відзначив голова ЗОДА Олександр Старух, — Залізниця своїми силами робить такий ремонт невеличний, і умови нормальні – для потягу міжміського сполучення є все необхідне.

Фахівці «Укрзалізниці» оновили електричну і механічну частини; відновили салон —  замінили дивани та сидіння, вікна, обшивку, санвузол; відремонтували кабіну машиніста; замінили освітлення, пофарбували вагони морозостійкими емалями. Всі матеріали, які використовувалися при відновленні вагонів — вітчизняного виробника.

Вартість робіт, виконаних силами нікопольського депо, склала 22.6 млн грн —  новий потяг коштує в 12 разів дорожче.  Завдяки реконструкції залізничниками вдалося подовжити термін експлуатації цього потягу як мінімум на 7 років.  

— Це електропоїзд ризького виробництва, вона 1968 року виробництва. Вона досить стара, але ми її відновили, вжили всіх необхідних засобів для забезпечення безпеки перевезень, відновлення  електричної частини, механічної частини, тому вона ще послужить на славу нашому регіону, — якщо казати про вартість реконструкції то враховуючи матеріали і роботу наших фахівців це 22025 млн грн (в залежності від того, чим ми його наповнюємо). У київському депо ремонт такої електрички, із заміною колісних пар, обійшовся б у 70 мільйони гривень. Новий поїзд коштує близька 10-12 мільйонів доларів.  Ми подовжили термін експлуатації цього потягу як мінімум до 2028 року, далі  будемо робити  поетапне продовження терміну служби — розповів начальник служби приміських пасажирських перевезень  регіональної філії Придніпровської залізниці  Юрій Савченко.