Українська область знаходиться в зеленій зоні карантину. Втім лікарі прогнозують збільшення кількості хворих в осінньому сезоні, адже є  тенденція до зростання числа виявлених випадків захворювання. На сьогодні коефіцієнт виявлення коронавірусу у Запорізькій області становить понад 5%, тоді як в цілому ж по країні – 3,5%. За добу найбільша кількість захворювань зафіксовано саме у Києві, Одеській та Запорізькій областях. За минулу добу в області зареєстровано 52 нові випадки захворювання.  

Медичні заклади регіону вже готуються до збільшення надходження пацієнтів, хворих на ковід. На сьогодні продовжує лікуватись 1122 хворих. Госпіталізовано 159 осіб, лікується вдома 963 хворих, — розповів сьогодні директор Департаменту охорони здоров’я ЗОДА Олексій Кулинич, під час засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Запорізької області.

       

На сьогодні країна знаходить у «зеленій» зоні, проте показники захворювання на COVID мають тенденцію до зростання. Найближчим часом не виключається нова хвиля захворювання. Тому особливо важливо дотримуватись всіх обмежень карантину та робити вакцинацію. Лише так можна уникнути нового локдауну, та, відповідно, економічного спаду, — наголосив голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух.

Вже найближчим часом за рахунок державної субвенції у Запорізькій області придбають понад 800 кисневих концентраторів. На сьогодні рівень забезпечення лікарень медичним киснем становить 97,337%. 

Поки ж адаптивний карантин у Запорізькій області подовжено до 1 жовтня, це означає що громадяни мають носити маски у громадських місцях.