Триває благоустрій національного заповідника Хортиця. Одним з перших відновлених об’єктів, що планують представити до 30-ї річниці Незалежності України, стане простір для масових заходів Козацьке коло».

Вартість облаштування «Козацького кола» — трохи більше 6 млн грн. Територія буде викладена плиткою, тут встановлять лавочки, туалети, а також будуть проведені роботи з озеленення. На об’єкті зараз працюють 30 будівельників і 5 одиниць техніки.

Будівельники планують здати його вже до 10 серпня, повідомляє «Індустріальне Запоріжжя».

— «Козацьке коло» — це один з найголовніших громадських об’єктів, який існує в такому форматі більше 30 років. Тут часто святкуємо «Покрова на Хортиці» і різні фестивальні заходи. Зараз ми розробляємо тут громадський простір, якого потребувала Хортиця. Тут буде виконаний благоустрій, буде підведене живлення, встановлені зручності, у тому числі і для людей з інвалідністю. Цей простір буде приймати різноманітні патріотичні заходи і, я впевнений, що до кінця серпня він вже запрацює, — розповів генеральний директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко.

Нагадаємо, реконструкція Хортиці відбувається за програмою «Велика реставрація» в складі глобальної інфраструктурної програми Президента Володимира Зеленського «Велике будівництво». Перший етап реконструкції вартуватиме 100 млн гривень.