У Запорізькій області триває перезавантаження медичної галузі. Однією з вимог є інклюзивність закладів медичного обслуговування. На сьогодні всі лікарні області обладнано пандусами на вході. Далі стоїть задача створити безбар’єрний простір всередині приміщень.

На сьогодні не всі лікарні обладнали безбар’єрний простір між кабінетами та поверхами. Також у медзакладах передбачені зручні умови лише для людей на інвалідних візках, але не враховуються потреби поганочуючих та незрячих пацієнтів. Про це розповів  сьогодні  Директор Департаменту охорони здоров’я Олексій Кулинич, під час Дня громад за участі голови Запорізької облдержадміністрації Олександра Старуха і його заступників.  

Очільник області наголосив, що голови громад разом з керівниками лікарень мають спільно вирішити цю проблему якомога швидше та обладнати безбар’єрний простір не тільки для інвалідів на візках, а й для представників інших маломобільних груп населення. Для цього у лікарнях мають обладнати таблички навігації, написані шрифтом Брайля, або підключити сурдопереклад в реєстратурі.

— Дотримання інклюзії це норма закону, яка діє вже багато десятиліть. Крім того з 2019 року в Україні змінили будівельні норми. Часу для виправлення помилок та облаштування безбар’єрного простору було більш ніж вдосталь. Тому керівники закладів мали давно вирішити це питання. Головне бажання виконувати свою роботу, — прокоментував Олександр Старух звертаючись до керівництва громад.