Вчора в уряді обговорили зміні до постанови Кабінету Міністрів «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів…» Зокрема, обмеження жовтої та червоної зони епідемічної небезпеки не поширюватиметься на ті заклади господарювання, у яких 80% колективу  має ковід-сертифікат, що засвідчує вакцинацію.

У Запоріжжі таких закладів освіти на сьогодні лише 8 (зі 118 існуючих).

Аби закцентувати увагу на вкрай низьких темпах вакцинації освітян У Запоріжжі, сьогодні заступник голови  Запорізької облдержадміністрації Олександра Старуха, Руслан Шиханов, провів нараду з керівниками профільних управлінь міської ради.

Як розповів присутнім директор ДУ «Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Олександр Мащак, ситуація із захворюваністю на ковід в освітній сфері вже загострюється. За оперативними даними з початку навчального року  захворіло 50 працівників закладів – всі вони не були вакциновані від COVID-19. В результаті понад 1000 дітей перебувають на самоізоляції.

-На сьогодні у Запорізьких школах ситуація доволі критична. За нашою інформацією, лише 11%  закладів готові працювати в умовах посиленого карантину хоч завтра. Решта освітніх установ не відповідають заявленим Урядом критеріям у 80% щепленого персоналу. Станом на вчорашній день, лише вісім шкіл готові працювати при посиленому карантині, а дитсадків і того менше. Ми зі свого боку готові допомогти, надати за потреби підтримку. Медичні бригади є, і готові виїжджати на вакцинацію, центри масових щеплень працюють щоденно та мають вакцину. Тому ми закликаємо міську владу посилити свої дії і донести вичерпну інформацію до керівників та працівників освітніх закладів, батьків, що вакцинуватися потрібно якомога скоріше. Наші діти мають навчатися в школах та дитсадках, а не просто сидіти вдома. — звернувся до представників міської ради Запоріжжя Руслан Шиханов.

Темпи зростання хворих на COVID-19 в Україні свідчать про те, що «жовта зона» буде введена вже найближчими тижнями. Для того, аби заклади освіти могли працювати в онлайн-режимі, до 20 вересня мають зробити бодай перше щеплення 80% працівників.