Запорізька область має амбітну мету створити перший безбар’єрний туристичний об’єкт в України. Під час оновлення національного заповідника «Хортиця» за проектом «Велика реставрація» в рамках програми «Велике будівництво», все роблять з оглядом на доступність та безбар’єрність.

На першому етапі реставрація вже створено майданчик для масових заходів «Козацьке коло» — тут є тактильна плитка, інформаційні щити для людей з вадами зору,  туалети для інклюзивних груп населення.

Добігає завершення оновлення Кургану Єдності – доріжка на нього також зроблена таким чином, аби дістатися верхівки могли люди на візках, мами з візочками, люди похилого віку, люди з вадами зору і не тільки.

Триває оновлення музею козацтва – зокрема до нього зроблено спеціальну прибудову, аби зробити простір без бар’єрним та розташувати на зручному рівні туалети для людей з інклюзією.

Чи стали ці об’єкти насправді безбар’єрними, і що потрібно поліпшити у цьому напрямку – днями протестувала група людей з маломобільних груп. Разом з головою Запорізької облдержадміністрації Олександром Старухом вони обійшли  Козацьке коло, пройшлися Тарасовою стежкою та піднялися на  Курган національної єдності.

Гості були задоволені нововведеннями, але не обійшлося і без зауважень. Голова ЗОДА Олександр Старух та директор Національного заповідника Хортиця Максим Остапенко, все вислухали і занотували – пообіцявши обов’язково взяти до уваги.

— Нам важливе кожне ваше зауваження. Вони будуть опрацьовані і надіслані проектантам у найкоротші строки. І, відповідно, знайдуть своє відображення у проінспектованих нами сьогодні об’єктах. Обласна адміністрація винесе на обговорення на своїх офіційних сайтах програму із забезпечення та розвитку безбар’єрності в Запорізькій області. Обговорення триватиме  до 10 жовтня. Долучайтеся, — звернувся до запоріжців Олександр Старух.