Сьогодні голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух зібрав термінову нараду з керівниками компаній-перевізників, які працюють у Запоріжжі. Причиною став кричущий випадок на 85-му маршруті – водій відмовився перевозити 82-річного дідуся, та побив його виштовхуючи з маршрутки – вдарив ногою у живіт та дверима по голові.

Зранку голова області особисто відвідав автотранспортне підприємство, аби розібратися в ситуації. Після чого скликав нараду з перевізниками, правоохронцями представниками контролюючих органів.

В Запоріжжі, нажаль, сталася подія, яка не могла не викликати національний резонанс. Всі читали коментарі в соціальних мережах, і самі бачите, яке обурення у людей на цю подію. Прикро, що досьогодні ми не побачили ані вибачень, ані офіційного звернення від вас. Але ще гірше інше, це не поодинокий випадок, ми щодня чуємо про хамську поведінку, недотримання ПДР, брудні салони маршруток, п’яних водіїв. Людям вже здається, що системну кризу в маршрутних перевезеннях подолати неможливо. Щодо цього випадку, за те що водій маршруту автоперевізника облаяв дідуся а потім взагалі вдарив його дверима, він понесе кримінальну відповідальність. Це буде на особистому контролі обласної влади. Будемо вирішувати цю системну кризу, — наголосив Олександр Старух.

Під час наради міський департамент транспорту звітував, що договір з перевізником «Правекс-стар», який працював на 85-му маршруті, розірвано, також компанію оштрафовано на 10 тисяч гривень. Крім того триває робота з обладнання маршруток камерами відеоспостереження у салонах.

Ми маємо розробити системні рішення, щоб попередити такі випадки. Проаналізувати всі звернення, і відстежити – чи мали наслідки попередні випадки порушень з боку перевізників. Які санцкції застосували до нетверезих водіїв маршруток за кермом, тих хто став причиною ДТП, чи тих, хто відмовляв у проїзді пільговикам, — наголосив Олександр Старух.

Спільними зусиллями обласної та міської влади та поліції, до кінця місяця будуть проведені комплексні пеОбласна та міської влада, разом з представниками поліції, до кінця місяця проведуть комплексні перевірки всіх 24 підприємств, які надають послуги з пасажирських перевезень у Запоріжжі. 

Крім того обласна влада наголосила, що випадок у 85-й маршрутці варто кваліфікувати, як нанесення тілесних ушкоджень –  водій має понести кримінальну відповідальність.