Днями у Запоріжжі вантовий міст з’єднав лівий берег Дніпра та острів Хортицю, таким чином мостові переходи вже об’єднали два береги Дніпра. В те, що таке колись станеться – більшість запоріжців не йняло віри. Адже зведення такого необхідного місту мосту почали ще у 2004 році. Потім через нестачу фінансування та радше через нестачу політичної волі будівництво було заморожено, і він перетворився на пам’ятник корупції. У 2020 завдяки «Великому будівництву» зведення відновили.

-2 роки тому у ці дні я вперше відвідав будівництво мостів разом із Президентом Зеленським. На той момент завдання добудувати мости у Запоріжжі для більшості українців здавалось жартом. Зараз ми доводимо, що Україна здатна реалізовувати амбітні цілі. Роботи на найвідомішому довгобуді Незалежності відбуваються у режимі 24/7. Уже у 2021 році українці зможуть проїхати з Лівого на Правий берег Дніпра у Запоріжжі новою сучасною автомагістраллю. І ми нарешті зробимо важливий крок у подоланні проблеми із заторами у місті» – прокоментував Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков, і додав — Завершити зведення Запорізького ансамблю мостів плануємо з випередженням графіку – за два роки (замість законтрактованих чотирьох). Завдання на 2021 рік – запустити рух по одному проїзду вантового мосту.

Додамо, що позакласові вантовий та балковий мости — найскладніші штучні споруди в ансамблі запорізьких мостів. Запорізький міст складається з шести транспортних розв’язок, у складі яких 27 штучних споруд, в тому числі 2 позакласних мости з окремими спорудами під кожний напрямок руху. Загальна довжина становить понад 9 км.