Запорізьке підприємство «Мотор-Січ» відучора має повний цикл виробництва військових гелікоптерів – під час офіційного візит до Запоріжжя міністр оборони України Андрій Таран вручив гендиректору підприємства В’ячеславу Богуслаєву сертифікат, про те, що нові лопаті, вироблені підприємством прийняті на озброєння української армії.

Сьогодні незвичайна подія в авіаційному житті України. Ми багато років говорили, що ми,» моторівці «створимо українські гелікоптери. Ми наблизилися до цього, і сьогодні гелікоптери, які стоять у нас на озброєнні, складаються із запорізьких моторів, запорізьких редукторів, трансмісій, кабіни і сьогодні ми освоїли — лопаті. Лопаті — це те, що тримає вертоліт , — відзначив отримуючи сертифікат В’ячеслав Богуслаєв.

Він також заявив про те, що запорізьке авіабудівне підприємство сертифікувало металеві лопаті, а до кінця року буде створено композитні лопаті.

З визначною подією у промисловому житті регіону, привітав моторобудівників голова Запорізької облдержадміністрації, Олександр Старух:

Хочу привітати колектив підприємства Мотор Січ з прийняттям на озброєння нашої армії лопатей несучого гвинта, що виробляються підприємством. Це дуже важлива подія для української армії. Ми четверта країна після США Китаю і Росії, яка почала вироблями зазначені лопаті, де достатньоо високі технології. Нарешті в авіаційній промисловості України з’явилося сертифіковане підприємство, здатне забезпечити наші військово-повітряні сили надійними лопатями. І це підприємство запорізьке, — зазначив сьогодні під час традиційного брифінгу голова ЗОДА Олександр Старух

Сертифікація запорізьких лопатей —  великий крок не тільки у відновленні можливостей вітчизняного парку бойових вертольотів Мі-24, але і й розвитку вертолітної галузі на Україні.

Всього в серійне виробництво планується запустити близько 60 комплектів лопатей в рік. В 2021 році оборонне відомство має отримати не менше 10 комплектів на Мі-24.

Міністр оборони України повідомив, що до 30-ї річниці Незалежності України ВСУ планує прийняти на озброєння ще шість наборів лопатей. Крім того, лопаті, вироблені в Запоріжжі, відправляться на договірних засадах в ще три країни.