У Національному заповіднику Хортиця продовжується перший етап реконструкції. Роботи з реконструкції музею козацтва, оглядового кургану Єдності та площі для масових заходів – Козацького кола, тривають повним ходом частину з них планують завершити до 30-ї річниці Незалежності України.

В тому числі підрядник планує відремонтувати  до 24  серпня дах на Музеї Козацтва. Нагадаємо, це найбільш проблемне місце закладу культури, через протікання даху музей понад п’яти років взагалі не працює.

Зараз підрядник проводить гідроізоляцію даху та облаштування системи водостоків.

Цікаво, що під час реконструкції не лише відновлять дах і утеплять стіни музею, а й навіть розширять його площу. Це вдасться реалізувати за рахунок прибудови великої вхідної зони, з усіма вимогами інклюзії та перекриття внутрішнього двору музею (там де зараз стоїть чорний камінь) скляним дахом – за рахунок цього в центрі музею з’явиться ще один великий зал.

Про це розповів сьогодні голові Запорізької облдержадміністрації Олександру Стуруху директор національного заповідника Хортиця, Максим Остапенко, під час робочого візиту голови області на острів.

Хол музею буде зроблена таким чином, щоб сюди могли потрапити люди з дітьми у візочках, щоб могли зайти люди з інвалідністю, тут же будуть зроблені туалети , пам’ятаєте раніше вони були у підвалі з крутими сходинками, тепер зробимо зручні умови для всіх. Також тут розмістимо дві діорами «Бій Святослава» і «Рада на січі», — розповів Максим Остапенко, — Також буде перекрито внутрішній дворик музею, він стане ще одним залом. Буде використовуватися для експонування кам’яних виробів половецького і скіфського часу, кам’яні баби яким по тисячі та три тисячі років, вони не мають стояти під відкритим небом, так само як і чорний камінь. За рахунок цих всих добудов площа музею збільшиться десь на 20% .

Нагадаємо реконструкція Національного заповідника Хортиця відбувається в рамках проекту «Велика реставрація», що втілюється за інфраструктурною програмою Президента «Велике будівництво»