23 серпня, в День національного прапора України, у національному заповіднику Хортиця презентували перше в Україні перманентне лазерно-проекційне шоу.

В унікальному шоу задіяні три стихії: земля, вода та небо – шоу демонструють одночасно на трьох природних ландшафтах – оновленому Кургані Єдності, дніпровських порагах та у небі. Уявіть собі, як оживає величезний курган, гора розкриває свої надра, випускаючи назовні вікову історію острова – із землі виростають кам’яні баби, просто на вас пливуть величезні козацькі «Чайки», скачуть на конях грізні воїни – козаки. Тим часом на Дніпра, просто на віковічних порогах біжать  рідкісні звірі та злітають птахи, а лазерний прапор України майорить над островом Хортиця.

— Запорізька Хортиця на очах перетворюється в один з головних туристичних магнітів України. Перші кроки вже зроблено – за програмою «Велике будівництво» на острові з’явилося «Козацьке коло» і «Курган Єдності», триває ремонт музею козацтва. Але сучасний туристичний об’єкт це не лише інфраструктура – це унікальні розваги та видовища, які магнітом притягуватимуться відвідувачів на Хортицю. Лазерне шоу беззаперечно стане одним з таких магнітів, який притягуватиме до запорізького острова, — зазначив на тестовому запуску проекту голова запорізької обласної державної адміністрації, Олександр Старух.

За словами голови області, на постійній основі шоу працюватиме вже з середини жовтня – запустити його працюють на Покрову. Цікаво, що шоу буде інтерактивним, відвідувачі заповідника за допомоги смартфону зможуть самостійно запускати на проекторі фільми на різні теми.