Цього року Національний заповідник «Хортиця» увійшов до списку державної програми «Велика реставрація». У рамках програми реконструюють музей історії запорізького козацтва, пагорб Єдності біля музею і «Козацьке коло».

Офіційно реконструкція Хортиці стартувала 10 червня з ремонту покрівлі музею історії запорізького козацтва. Через декілька днів роботи почалися на пагорбі та «Козацькому колі».

Після реконструкції пагорб біля музею стане сучасним оглядовим майданчиком з видом на Дніпро і першим безбар’єрним туристичним об’єктом України. Доріжки на пагорб сформували під кутом 5º, що дозволить піднятися людям на візку. А на кожних 800 метрах висоти будуть облаштовані рівні місця для відпочинку. Раніше піднятися вершину пагорба для людей з інвалідністю було неможливим.

Вчора,  11 серпня, на пагорбі встановили його головну пам’ятку — один із найвищих флагштоків України. Його відреставрували та зробили ще вищим. Якщо раніше він сягав 35 метрів у висоту, то тепер — 40, повідомляє «Індустріальне Запоріжжя».

— Зараз у рамках розбудови безбар’єрного простору на пагорбі продовжується облаштування підйому на вершину та самого оглядового майданчика. Сьогодні на пагорб вже встановили оновлений флагшток. Його загальна висота складає 55 метрів з урахуванням пагорба, — розповів генеральний директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко.

Встановлення флагштоку проходило у декілька етапів. Секції флагштоку збирали на технологічному майданчику, а потім зібрану конструкцію піднімали на пагорб за допомогою великого 100-тонного крана.

— Для монтажу флагштока ми використовуємо 100-тонний автомобільний кран. Для нього ми створили технологічний майданчик, адже кран має стояти на ідеально рівній поверхні. Складність робіт полягала у великих габаритах конструкції та висоті самого пагорба. Але ми зі своєю задачею впоралися, — розповів менеджер проєктного офісу Валерій Шевченко.

Поки що флагшток стоїть на пагорбі без прапору. Урочисто його підняти та відкрити оновлений пагорб Єдності планують 23 серпня в День Державного прапора України.