Триває перший етап реконструкції острова Хортиця, що вроваджують за проектом “Велика реставрація” в рамках президентської програми «Велике будівництво». Нагадаємо, на цьому етапі облаштовують територію довкола музею козацтва – ремонтують сам музей, вже створено площу для масових заходів «Козацьке коло», добігає завершення облаштування оглядового пагорбу Єдності.

Саме на пагорбі запоріжців та гостей острова чекає головний сюрприз до Дня Незалежності України — лазерно-проекційне шоу, яке готує  дніпропетровська компанія Expolight:

«Нарешті-то розкриваємо карти нашого нового найкрутішого проекту світового масштабу. На острові Хортиця ми створили перше в світі перманентне лазерно-проекційне шоу на трьох природних носіях: землі, небі і воді! Прагнемо все встигнути зробити до старту 22 серпня, вже зараз бачимо, що буде просто космос! Нам завжди подобалося робити щось унікальне, що об’єднує в собі і смисли, і світло як інструмент створення емоцій, і Хортиця саме той проект, в якому ми дали волю нашого креативу і поєднанню незвичайних компонентів.

У шоу ми використовуємо поєднання трьох світлових компонентів — перші суперпотужні лазери роблять графіку на небо, другий інструмент — складний перманентний 3D-меппін, зшитий з 9-ти проекторів в одну картинку — на 16-ти метровий курган. І третій інструмент — графіка спеціальними лазерами на порогах, які виступають з води. Все шоу ув’язано в єдину систему складного сервера, який синхронізує все три світлових джерела з музикою! Для нас важливо і цінно, що наше шоу стане не просто туристичним магнітом, але і буде нести освітню та історичну частину, доносити зміст і філософію, а це невід’ємна частина нашої роботи «, — повідомляє засновник компанії Микола Каблука, на своїх сторінках у соцмережах.