Одним з перших об’єктів, які буде завершено в рамках стартового етапу «Великої реставрації» на острові Хортиця, стане площа для проведення масових заходів «Козацьке коло».

Наразі будівельники облаштували тут два майданчики – більший для проведення світських заходів, і трохи менший – для релігійних. Також встановлюють необхідні зручності та комунікації – підводять елекромережу, для підключення апаратури і фудкортів, будують громадський туалет, збільшили вдвічі існуючу автостоянку, ще одну облаштували біля ресторану «Запорізька січ», створили пожежний виїзд. Очікують, що тут можна буде приймати до 5 тисяч людей одночасно.

-Це буде той самий громадський простір, якого потребує Хортиця. Постійно люди хочуть проводити різноманітні заходи різного спрямування. Наприклад Великдень, Покрова, фестивалі, ярмарки —  до нас звертається велика кількість громадських організацій з цим питанням.  І нарешті такий простір з’явиться! Тут будуть туалети,  тут буде  електрика, вода , каналізація, місце під сцену,  майданчик для фудкортів, місця для сидіння. Роботи тривають за графіком, цей об’єкт плануємо здати протягом двох тижнів, — розповів директор Національного заповідника Хортиця Максим Остапенко.

На «Козацькому колі» враховано всі вимоги інклюзії —  тактильна плитка, інформаційні табло з шрифтом Брайля, туалет для  людей з обмеженими можливостями.

Перший фестиваль проведуть на оновленому «Козацькому колі» напередодні Дня Незалежності, за словами Максима Остапенка це буде дитячий захід. А вже 28-29 серпня на острові Хортиця, відбудеться масштабний музичний фестиваль європейського рівня ZOUND 2021.

Нагадаємо, острів Хортиця став одним з головних об’єктів проєкту «Велика реставрація» в складі глобальної інфраструктурної програми президента Володимира Зеленського «Велике будівництво», зараз триває перша черга реконструкції, вартість якої 100 млн гривень.