Триває перший етап реконструкції острова Хортиця, який впроваджують за проектом «Велика реставрація», в рамках масштабної інфраструктурної програми Президента України «Велике будівництво».

Нагадаємо, тривають роботи на кургані Єдності, Козацькому колі та самому музеї козацтва. Крім того довкола цих об’єктів створюють зручну туристичну інфраструктуру. Зокрема заплановано розширення доріг та стоянки для автомобілів.

Про це розповів на сторінці Національного заповідника «Хортиця» в мережі Facebook, директор заповідника Максим Остапенко.

«Те, що стосується паркувального вузла — стоянка, яка знаходиться поблизу, буде майже вдвічі збільшена за площею і при цьому максимально будуть збережені зелені насадження. Це перший етап відновлення інфраструктури — будуть створені зручні пішохідні доріжки, де буде зручно ходити людям і з колясками, і пересуватися на каблуках. Також будуть створені зручності до основних туристичних локаціях північній частині Хортиці «, — прокоментував гендиректор заповідника Максим Остапенко.

Загальна вартість першого етапу реконструкції острова – близька 100 мільйонів гривень.  На останній сесії запорізької обласної ради  виділили 30 мільйонів гривень на інфраструктурні проекти острова Хортиця — ремонт доріг, облаштування прилеглих територій, пішохідних зон, будівництво оглядового майданчика музею та озеленення території.