Будівельники поспішають облаштувати оглядовий курган на острові Хортиця. Представити оновлений Курган Єдності з флагштоком планують вже до 30-ї річниці Незалежності України. Сьогодні стартували роботи з бетонування доріжок та майданчика під флагшток.

— На  кургані буде розташований  флагшток, а також форма візуалізації історії Хортиці. Це буде спеціальна світова програма, яка сьогодні є таємницею, — розповів генеральний директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко газеті «Індустріальне Запоріжжя» — На кургані зараз ведуться роботи з формування схилів та доріг, по яким будуть підійматися люди. Вже майже завершили верхівку оглядового майданчика. Наступним етапом будуть бетонувальні роботи і підготовка до облаштування самого підйому замощення. Паралельно відбуваються роботи по реконструкції флагштоку.

Одна з головних ідей – зробити доступ до кургану доступним, окрім зручної стежки, будуть зроблені поручні, правильне замощення, щоб людина мала безпечний досвід знайомства з красою північної частини острова, побачити Дніпрогес, Дніпро. Це буде відправна точка на Хортиці, з якої кожна людина має почати свій шлях по локаціям острову.

— Курган був дуже зруйнований з середини ерозією. Наразі вже видно, що виконаний великий обсяг робіт по отсипу кургану, були проведені роботи по відведенню доріжок, почалися роботи по підготовці траншей під зовнішнє освітлення. Курган також буде повністю озеленений та буде виконане зовнішнє освітлення, — розповів представник проєктного офісу Валерій Шевченко.