У Запорізькій області,  на території Павлівської ОТГ, розпочався другий етап дослідницьких робіт  на місці де планують побудувати каоліновий кар’єр. Зараз триває відбір проб покривних порід, каоліну та води на місці майбутнього видобутку. Дослідницькі роботи проходитимуть протягом місяця.

Відібрані проби передадуть спеціалістам Українського гідрометеорологічного інституту НАН України, де проведуть дослідження, спрогнозують можливі ризики, нададуть рекомендації щодо планової діяльності підприємства ТОВ «Біляївський збагачувальний комбінат».

Всі роботи проходять під контролем екологів та представників громадськості.

Технологічний процес відбору проб зафіксувала в прямому ефірі місцева мешканка Павлівської громади Олена Линник. Вона продемонструвала роботу бурової установки і запевнила, що громадськості все показали і без проблем вони отримали зразки проб. Їх запечатали в пакети із зазначенням номера свердловини і глибини.

Радниця глави Запорізької ОДА Ірина Пирогова розповіла про те, що зараз ведеться процес буріння спостережних свердловин з метою відбору проб і моніторингу забруднення вод, а також розвідувальних свердловин для відбору проб каоліну і грунтів з різних глибин (тотожних глибині залягання копалин) і визначення їх геохімічних характеристик .

Ці свердловини мають бути певним чином оснащені і підготовлені для подальшого використання для спостережень і відбору проб води. Проби води будуть направлені в лабораторію відділу радіаційного моніторингу природного середовища Українського гідрометеорологічного інституту ГСЧС України та Національної академії наук України для визначення вмісту показників сумарної альфа-активності, а також вмісту радіонуклідів і гідрохімічного складу підземних вод в районі впливу родовища каоліну », — прокоментувала Ірина Пирогова .

Роботи по відбору проб та їх аналізу в лабораторії Українського гідрометеорологічного інституту триватимуть протягом усього травня .А підсумковий звіт планують розглянути вже на початку червня на засіданні робочої групи при Запорізькій ОДА, яка вивчає проблемні питання будівництва кар’єру по видобутку каоліну на території Павлівської ОТГ .

Представниця еко-коаліції в складі робочої групи Тетяна Ярмохіна запропонувала підписати чотиристоронній угоду соціальної відповідальності між Павлівської громадою, Вільнянському, Біляївським комбінатом та Запорізькою обласною радою, а також створити якийсь «наглядова рада», який би стежив за виконанням угоди сторін.

Один комментарий к “На місці майбутнього каолінового кар’єру у Запорізькій області розпочалися дослідницькі роботи”

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *