За проектом «Велика реконструкція», що впроваджується в рамках програми Президента «Велика реставрація», триває перша черга розбудови острова Хортиця. Нагадаємо, зараз роботи тривають біля музею запорізького козацтва, і зокрема в самому музеї.

Зараз будівельники ремонтують головну болючу точку музею покрівлю. Тривалий час музей не працює саме через протікання даху.

Зараз ремонт покрівлі здійснено на 40 %. Як розповів директор національного заповідника Максим Остапенко, покрівлю ремонтують за сучасною технологією, яка не дасть їй розтріскатися.

Облаштовано гідроізоляцію, яка має повністю відвести воду, сама покрівля зроблена з гуми, вона еластична. Якщо будівля починає «дихати», гума не дає розтріскатися. Раніше робилося за  традиційними методами з  ребуроїду. А зараз використана сучасна технологія із застосуванням наливних гумових шарів, це три шари гідроізоляції, — каже Максим Остапенко, — Ця ковдра буде покривати весь музей.  Сама покрівля з пінополістерол бетону, це дозволяє  зробити покриття великої  товщини, але легке за вагою.

Повністю завершити ремонт даху та утеплення будівлі музею обіцяють до Дня міста.