Директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій ОДА Владислав Мороко, розповів про початок реконструкції на території острова Хортиця. Минулого тижня стартували підготовчі роботи, а на цьому тижні стартує реконструкція Музею історії Запорозького козацтва та Козацького кола, які фінансує держава. Також за кошти обласного бюджету оновлять Курган національної єдності, зроблять благоустрій прилеглих до музею зелених зон, побудують нові парковки та майданчики для відпочинку.

77 млн. грн. виділив Державний бюджет, 14,8 млн. грн. – обласний бюджет, іще 5,1 млн. грн. – Енергодарська громада. Про перспективи розвитку острова говорили сьогодні на нараді голови облдержадміністрації Олександра Старуха з керівниками структурних підрозділів.

Перший етап реконструкції Музею та будівництва «Козацького кола» планують завершити до Дня Незалежності України.

Слідом за державними коштами на Хортицю приходять і ресурси приватних інвесторів. Нагадаємо, що в квітні відбулося підписання меморандуму між Міністерством культури та інформаційної політики України, Запорізькою обласною державною адміністрацією та ПАТ «Запоріжсталь», що входить до Групи Метінвест, щодо консолідації зусиль в відродженні острову. Цей документ визначає принципи й напрямки співпраці, а також взаємні наміри з питань культурного, туристичного, наукового, освітнього, інфраструктурного розвитку Хортиці.