У Запорізькій області з’являться додаткові пункти моніторингу якості атмосферного повітря. ТОВ «Центр оцінки екологічних ризиків», який виграв  тендер з розробки Програми державного моніторингу у галузі охорони атмосферного повітря Запорізької області, вже розпочав роботу з реалізації запланованих заходів.

Компанія має визначити локації розташування автоматизованих постів спостережень за повітрям в містах області, які відповідають мінімальним європейським вимогам до моніторингу. При цьому має бути враховано промислове та транспортне навантаження на якість атмосфери.

Нові моніторингові комплекси доповнять вже існуючу мережу стаціонарних і пересувних пунктів спостережень, індикативних станцій та лабораторій, які у сукупності складають лабораторно-аналітичний комплекс, необхідний для проведення моніторингу атмосферного повітря.

Робота здійснюватиметься по всім районам області крім самого міста Запоріжжя, оскільки за вимогами Постанови Кабінету Міністрів №827 від 14.08.2019 р. обласний центр є агломерацією і вимагає розробки окремої програми моніторингу.