Сьогодні у Запорізькій області відкрили Запорізьку вітроелектростанцію. Окрім нових економічних та енергетичних можливостей , які відкриває ВЕС до Запоріжжя, вона цікава ще новітніми методами збереження фауни, які застосовані при зведенні та експлуатації об’єкту.

Зокрема в процесі побудови Запорізької ВЕС було враховано міжнародні шляхи міграції птахів — вітряні турбіни розміщено на відстані понад  20 км на північ від важливого міжнародного коридору міграції птахів вздовж узбережжя Азовського моря).

Лінію електропередач Запорізької ВЕС теж легко відрізнити від інших — на ній встановлені біло-червоні спіральні маркери для відлякування птахів та авіаційної безпеки. Це чи не найперша ЛЕП в Україні, яка повною мірою забезпечує міжнародні вимоги щодо охорони навколишнього середовища.

Восени 2020 року згідно з рекомендаціями екологів,  на проводи ДЕП в місці пересічення з р.Молочна були встановлені спіральні круглі навесні маркери метою яких є запобігання зімкнення птахів з лініями електропередачі. Це поширений засіб захисту птахів, що добре себе зарекомендував в міжнародній практиці.