Днями у соцмережах з’явилася публічна інформація від народної депутатки України Юлії Яцик, про те що Запорізька обласна державна адміністрація начебто збільшила ціни при закупівлі нотбуків для вчителів.
Керівництво ЗОДА того ж дня теж надало публічну відповідь і закликали Юлію Яцик не хайпувати на неправдивій інформації. Ми вирішили розібратися в цьому питанні та з’ясувати, чи дійсно нардепка перекручує факти?

Для початку пригадаємо саме передісторію – 1 квітня 2021 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка передбачає 1 млрд грн. субвенції «на боротьбу з COVID-19 під час освітнього процесу». Ці кошти мали передати областям, які на умовах співфінансування придбають техніку для освітян.

При цьому характеристики та комплектацію ноутбуків затвердили у Міносвіти. Зокрема, порадили придбати комп’ютери з процесором Intel Pentium чи Intel Core 2 ядра 4 потоки частота 1,1-3 Ghz, оперативну пам’ять 8GB, накопичувач SSD 128-256 GB, монітор 14-15,6’’, оперативну систему Microsoft Windows 10 Pro Uk, антивірусне програмне забезпечення. На сайті Міністерства освіти зазначалося, що очікувана вартість одного ноутбуку в рамках виконання програми «Ноутбук кожному вчителю» складає 20 тис грн.

Запорізька область придбала для своїх вчителів 2 тисячі ноутбуків HP 250 G8 (45S01ES). Роздрібна вартість одного – понад 20 тисяч гривень. Завдяки гуртовій закупівлі вдалося придбати техніку за ціною 17 400 тисяч за одиницю, що значно дешевше ніж у сусідів. Наприклад, Департамент освіти і науки Дніпропетровської ОДА купив ноутбуки HP 250 G8 для вчителів області по 18,2 тис грн., а управління освіти та науки Волинської ОДА ноути Impression 157 ES по 19,79 тис грн.

Цікаво, чи відреагує Мінцифри на наклеп народної депутатки, яка створила цю гучну історію. Адже як ми бачимо – Запоріжжя не лише не витратило зайвого, а й навіть заощадило державні та обласні кошти.

Читати такі закиди у соцмережах від особи, яка має статус депутата Верховної Ради як мінімум дивно – Юлія Григорівна по черзі нападає на керівництво області й навіть на керівництво нацполіції. Наразі здається, що свою посаду Юлія Яцик використовує для популізму, і залякування.

Передчасна зухвалість Юлії Яцик вже виходить за межи області – її наклеп стосовно ноутбуків стосується не лише обласної влади, а й ставить під сумнів державну політику і контроль з боку державних органів, за діями місцевої влади.