КП «Водоканал» м. Запоріжжя має намір відзавтра частково обмежити подачу води до КП «Облводоканал» який обслуговує колишній Запорізький , Вільнянський Новомиколаївський райони, а також до  КП «Михайлівський сількомунгосп». Причина — заборгованість оплати за послуги. Значну частку цієї суми складають борги населення, вартість втраченої у старих мережах і «вкраденої» людьми води. Про це розповів директор Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва ОДА Віталій Литвиненко під час наради, під керівництвом заступника голови Запорізької ОДА Едуарда Брутмана.

На жаль, ця ситуація не вирішується роками. І завтра школи та дитсадки, лікарні і домогосподарства громад Запорізького району можуть залишитися без води. Тому наразі ми зібралися, щоб дізнатися, які кроки роблять боржники, щоб забезпечити людей водою, — зазначив Едуард Брутман.

Історії заборгованості по підприємствах різні. КП «Облводоканал» має позитивну тенденцію з погашення боргів – за останній час сплачено 4 млн грн заборгованості. Також підприємством продовжується робота із виносу лічильників на воду за межі домогосподарств. Це дозволить фахівцям Облводоканалу самостійно слідкувати за обсягами спожитої води та попередити крадіжки.

Натомість, КП «Михайлівський сількомунгосп» має негативну тенденцію. Борги підприємства перед Водоканалом м. Запоріжжя становлять майже 14 млн грн.

За підсумками наради було вирішено, що КП «Михайлівський сількомунгосп» проведе додаткові перемовини з КП «Водоканал» м. Запоріжжя та узгодить план погашення заборгованості. Окремо обговорять ситуацію із  КП «Облводоканал», оскільки підприємство поступово виплачує борги та виконує взяті на себе зобов’язання.