Минулого тижня масова загибель товстолоба сталася у Запорізькій області – на Дніпрі та у Каховському водосховищі. Раніше фахівці повідомляли про 4 тони риби, тепер вважають – що загинуло 7 тон.

Пресслужба Укргідроенерго повідомляє, що серед можливих причин загибелі товстолоба у Дніпрі — ураження хімічними речовинами, паразити або хвороби.

Температура води у р. Дніпро становила +28 °C. У ніч з 20 на 21 липня були сильні опади, що могло призвести до потрапляння у Дніпро змивів хімічних речовин з прилеглих полів та промислових майданчиків, що призвело до зміни хімічного складу води у річці. Це могло викликати ослаблення риби, втрату ними здатності до орієнтації у просторі, що призводить до їхнього зносу течією до сміттєзатримуючих грат водозаборів ГЕС.

Також на поведінку товстолоба можуть впливати захворювання, наприклад, міксоболез. У хворих товстолобів затримується зростання, різко знижується їх маса і коефіцієнт вгодованості, кількість еритроцитів, лімфоцитів, вміст гемоглобіну, збільшується число моноцитів. Вони стають млявими, плавають на поверхні води, підходять на приплив до берегів водойм, а взимку та ополонок, заковтують повітря, слабо або зовсім не реагують на наближення людини та інші подразники. Різко ослаблені риби залишаються на ділянках мілководдя біля берегів, втрачають координацію, опускаються на дно водойми та гинуть.

Дніпровська ГЕС відреагувала на подію та звернулася листом до Державного агентства рибного господарства у Запорізькій області з пропозицією провести лабораторні дослідження щодо факту загибелі риби на факт ураження хімічними речовинами, паразитами або хворобами.