Норвезька компанія NBT планує побудувати на території Якимівської та Кирилівської громад найбільшу в Європі  вітрову електростанцію «Зофія». По цей і інші ймовірні аспекти співпраці Запорізької області та Королівства Норвегія, говорили Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Норвегія в Україні Ерік Сведал, представники норвезької компанії NBT та голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух.

Сторони обговорили перебіг робіт за проєктом «Зофія», нові зміни у «зеленому» тарифі та інші потенційні напрямки співпраці.

 Норвегія є одним із найбільших інвесторів у відновлювальну енергетику. Ми також реалізовуємо й інші програми підтримки України в контексті реформ. Крім того, підтримуємо вступ України до Європейського Союзу. І готові до нових проєктів в інших сферах, – прокоментував пан Ерік Сведал.

Голова Запорізької ОДА Олександр Старух зауважив, що окрім сфери відновлювальної енергетики наш регіон готовий розвивати й інші напрями, зокрема, сферу переробки сільськогосподарської продукції та промисловості. Ці ж підприємства стануть новими енергоспоживачами відновлювальної енергії.

Запорізький край завжди запрошує інвесторів. Однак, крім вітроенергетики маємо ще багато чого запропонувати. Наразі ми оновлюємо інфраструктуру області, будуємо нові дороги та приводимо до ладу курортні зони. Тому радо запрошуємо інвестувати проєкти у інших сферах економіки регіону, — наголосив Олександр Старух.

Норвежці дали схвальні відгуки розбудові інфраструктури, яка наразі відбувається в регіоні за програмою Президента України «Велике будівництво», та готові вклади кошти у проєкти в різних сферах.