Минулого тижня Запоріжжі відвідала перша леді України Олена Зеленська. У відкритій частині візиту дружина голови держави відвідала реконструкцію острова Хортиця, зокрема подивилася як втілюються принципи безбар’єрності. Але це далеко не все, для чого приїздила Олена Зеленська до Запоріжжя.

У всіх областях, які відвідує дружина Президента, вона особисто контролює впровадження реформи системи харчування в закладах освіти. У Запоріжжі зустріч на цю тему відбулася на базі Запорізького державного медичного університету, адже заклад готує фахівців із здорового харчування, і приділяє цьому питанню чимало уваги під час навчання лікарів.

Коли я десь буваю, навіть якщо інша тема поїздки, то я завжди намагаюся отримати інформацію на болючу для мене тему — шкільного харчування, від тих хто впроваджує зміни, з перших вуст. Перший рік ми працювали з нормативною базою — вивчали яку нормативну базу має надати держава, які ресурси, настанови, для того щоб потім їх виконували люди, які відповідають за харчування людей. Ми зробили велику роботу, це мало бути зроблено 30 років тому, і от нарешті всі зібралися і зробили це.  Зараз ці кардинальні зміни, які внесені в правила харчування дітей треба впроваджувати, — розповіла Олена Зеленська

Науковцями Запорізького державного медичного університету розроблені і впроваджені в освітній процес навчальні програми для студентів-педіатрів та медиків, онлайн-курси та курси підвищення кваліфікації для лікарів-практиків і молодшого медичного персоналу (дієт-сестер закладів дошкільної та шкільної освіти), присвячені здоровому харчуванню дітей різного віку, дорослих та пацієнтів, лікувальному і дієтичному харчуванню.

В Університетській клініці ЗДМУ веде спеціалізований прийом з питань здорового харчування лікар-дієтолог – асистент кафедри внутрішньої медицини ЗДМУ, консультативну допомогу населенню надають спеціалісти Центру метаболічних розладів.

-Якщо ми змалечку будемо привчати дітей правильно харчуватися, ми зробимо глобальну справу для своєї країні — навантаження на медичну систему стане меншим, ми зменшимо смертність, тому маємо йти до кінця! Втілювати зміни важко, і не всі школи готові — у кожної школи своє бачення, і своя форма влаштування їдальні або харчоблока. Але мені потрібно, щоб саме ви, фахівці які працююте на місцях, донесли до керівників шкіл, освітніх організацій,  керівників ДПСС які перевіряють харчоблоки, що це важливо! Не можна закривати очі на ті проблеми, які будуть виникати. Є державні субвенції, і ще будуть, і ми будемо наполягати на тому, щоб вони збільшувалися. Якщо є пропозиції — ми їх будемо розглядати. Дійсно, від місцевої влади залежить багато, але можна багато зробити із Києва, — зазначила Олена Зеленська.

Олена Зеленська поставила завдання перед медичними закладами вищої освіти України розробити зміни до навчальних програм з підготовки педіатрів, з урахуванням вимог до запровадження здорового харчування дітей для збереження здоров’я нації.