У День знань в Мелітополі відбулося відкриття загальноосвітньої школи № 15 після капітального ремонту. Буквально за рік цей навчальний заклад перетворився у сучасний освітній простір з функціональними меблями, новим обладнанням, цікавими спортивними майданчиками та зонами відпочинку.

ЗОШ № 15 була відкрита ще у 1974 році і з того часу не знала жодного комплексного капітального ремонту. Реалізацію цього проєкту розпочали у 2020 році. Загальна кошторисна вартість робіт на об’єкті склала 67,6 млн гривень, з яких 56,4 млн — кошти Європейського інвестиційного банку і 11,3 млн — місцевого бюджету. Ця робота стала можливою завдяки програмі президента “Велике будівництво” та Надзвичайній кредитній програмі для відновлення України.

Навчальний заклад зазнав кардинальних змін. Тут провели термомодернізацію, заміну всіх інженерних мереж, комплексний ремонт та благоустрій території. Класи стали сучасними та технічно оснащеними, надворі з’явились спортивні майданчики та так звані зелені класи, у холах — яскраві пуфи для нетворкингу та відпочинку.

У День знань школа зустрічала учнів яскраво — не тільки оновленою ззовні та всередині, а й з роботами, що вітали дітей та їхніх батьків. І ці гості були невипадковими: на базі ЗОШ будуть навчати прогресивному напряму — IT-технологіям.


Голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух пожартував: у програмі президента України Мелітополь тепер відповідає за всю область.

  • Подвійне свято, коли відкривається такий чудовий об’єкт. І тут я хочу подякувати всій мелітопольській громаді — керівництву в особі народного депутата Сергія Мінько, Мелітопольського міського голови Івана Федорова — і кожному з вас за те, що ви любите своє місто і робите його кращим. Цього року ми вже побачили, як ви турбуєтесь про те, щоб ваші жінки народжували в найращих умовах і ми були на відкритті нового чудового пологового будинку. Ми побачили новий спортивний комплекс на базі ДЮСШ № 3 — найкращий в Україні. Сьогодні ми відкриваємо цю чудову школу. Фактично ви як команда і як громада підтверджуєте своє лідерство. Саме ви саме тут, у Мелітополі, реалізовуєте і показуєте всьому регіону, як треба реалізовувати програму президента України “Велике будівництво”. Я вам скажу чесно: коли бачиш підсумки роботи будівельників, вчителів, влади і громади в цілому, хочеться подвійно допомагати. І ми, як державна влада, будемо допомагати вам подвійно, бо хочемо, щоб у Мелітополі відкривались такі чудові об’єкти і щоб саме тут була Європа в кожній школі, в кожному садочку. Бажаю, щоб кожен з вас поважав своє місто і любив його. Сьогодні ця школа найкраща в нашій області і я бажаю, щоб тут були нові звершення. А ми з президентом чекаємо на нові гарні об’єкти — ви обіцяли нам до кінця року льодову арену, вся Україна чекає! Бо сказали так: якщо Мелітополь встигає до кінця року, то наступного року нам дадуть дві арени — у Бердянськ та Запоріжжя. Тому ви у програмі президента тепер відповідаєте за всю область! Дякую вам за лідерство! Слава Мелітополю і слава Україні! — привітав голова ЗОДА мелітопольців та виповнив почесну місію нагородження.
    Після урочистого відкриття школи № 15 першокласники дали перший дзвоник. Крокуючи на перший урок, діти не впізнавали своїх класів.

Так, заняття фізкультурою тепер проходитимуть у сучасній спортивній залі з вентиляцією та необхідним інвентарем. Тренуватися можна і просто неба — на дворі школи є майданчики для канатного воркауту, гри у футбол та волейбол, тренажерний комплекс та бігові доріжки.

Навчальні класи мають мобільні парти, стільці та інтерактивні дошки. Вражають лінгофонні кабінети, у яких учні можуть чути носіїв мови, записувати своє мовлення.

У кабінеті фізики парти мають підключення до джерела струму, що зручно для проведення лабораторних робіт з електрики. У кабінеті хімії є демонстраційний стіл для проведення експериментів та використовуються інтерактивні технології.

А у новій актовій залі не тільки вдвічі збільшена кількість місць, а й створено сучасний простір для художньо-естетичного виховання. Шкільна їдальня має 160 місць та приваблює яскравим дизайном. Тут повністю оновили харчоблок — він має сучасне технологічне обладнання. А у меню тепер страви шеф-кухаря Євгена Клопотенка.