Сьогодні у Запоріжжі в рамках масштабних навчань органів цивільного захисту пройшла основна практична частина — перевірка готовності чергових пошуково-рятувальних сил, засобів та органів управління до проведення авіаційного пошуку і рятування.

За легендою тренувань, поблизу запорізького аеропорту гвинтокрил зазнає лиха у 10-кілометровій зоні відповідальності за пошук і рятування КП «Міжнародний аеропорт «Запоріжжя». Всі оперативно-рятувальні служби отримають сигнал та відпрацюють алгоритм дій.

До практичних тренувань залучені фахівці ДСНС України, в тому числі, Головного управління Запорізької області, Державіаслужби України, працівники екстреної медичної допомоги, співробітники ГУ Національної поліції та Патрульної поліції, спеціалісти «Украероруху», керівництво аеропорту.

За легендою у гвинтокрилі був екіпаж та пасажири, двоє людей загинули, інші отримали травми. Надзвичайна подія  спровокувала пожежу.

Як зазначив директор Департаменту з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації Андрій Булавінов, такі тренування – надважливі, необхідно відпрацювати злагоджені дії, які можуть, за необхідності, врятувати життя людей.

Всі аварійні служби та органи цивільного захисту на практиці моделюють виникнення аварії, щоб оперативно реагувати на можливі реальні надзвичайні ситуації. Головна мета тренувань – відпрацювати організацію та взаємодію всіх сил та засобів територіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту Запорізької області, скоординувати дії всіх залучених служб та органів у разі виникнення надзвичайної події. Загалом спрацювали злагоджено. Були деякі недоліки, які ми вивчимо та відпрацюємо, — повідомив Андрій Булавінов.

У Запорізькій області навчання тривають до 11 червня. Завтра практичні тренування заплановані у Пологах.