Голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух провів щоденний брифінг на тему “Ситуація з COVID-19  в регіоні”. Очільник області зазначив, що обстановка все ще складна — в області хворіє на коронавірус майже 35 тисяч осіб, з них 2600 знаходяться в лікарнях регіону в складному стані. 

На жаль, люди продовжують вмирати від COVID-19. Дуже  сумно, коли ми починаємо радіти, що за добу померло 10, а не 50 осіб — як це не прикро визнавати, смерть від ковіду стала буденною справою. І тут відстежується чітка закономірність — помирають невакциновані люди. Якщо коронавірус накладається на одне-два хронічних захворювання, та ще й немає вакцинації  — шанси на виживання падають. Тому хочу ще раз звернутися до старшого покоління, попросити берегти себе і робити щеплення —  ця категорія першочергова для вакцинальної кампанії, — наголосив Олександр Старух. 

За минулий тиждень у Запорізькій області було зроблено понад 80 тисяч щеплень — це сьомий показник в Україні.

Станом на сьогодні в регіоні зроблено 732 801 щеплень.  34% (445 тисяч ) дорослого населення області отримали першу дозу вакцини, другою щеплено  близька 22% жителів регіону (287 тисяч осіб). 

Олександр Старух наголосив, що кращі показники вакцинації мають великі міста області, а в невеликих населених пунктах треба терміново покращувати ситуацію.

Так, у Кам’янці-Дніпровській лише 12% населення отримали перше щеплення, дві вакцини мають 7 % дорослих. На стільки ж відстають у Молочанську, Токмаку, низькі показники  і в Гуляйполі, Приазовському, Степногірську, Тернуватому. Перевищують середні показники по області Розівка, Комиш-Зоря, Кирилівка, Якимівка, Чернігівка.

Голова  ЗОДА наголосив, що всі умови для щеплення населення створено — лише за останні два тижні в регіоні відкрито 11 додаткових центрі масової вакцинації. Вакцини є в достатній кількості, кожен може обрати ту, яка йому більше до вподоби. Зараз маємо зниження темпів поширення хвороби, і вихід з червоної зони карантину залежить від свідомості кожного громадянина.