Майже півроку не вщухають скандали довкола запорізької обласної інфекційної лікарні. Після того, як через халатність  керівництва в пожежі загинули троє пацієнтів та 26-річна лікарка Ольга Гліва, головний лікар медичної установи  Володимир Шинкаренко не тільки не був засуджений за службову недбалість, яка призвела до чотирьох смертей, а й поновився на посаді через суд. І це при тому, що під час роботи спеціальної комісії були виявлені численні порушення  та проблеми які, роками не вирішував керівник лікарні, що і призвело до трагедії.

Причина трагедії – недотримання технічних вимог поводження з киснем, у цих палатах. До того ж відділення функціонувало в палатах, де відсутня припливно-витяжна вентиляція. Відбулося коротке замикання в шнурі апарату ШВЛ, тут  кисень —  і стався вибух. На місці Олі міг бути кожен з нас, — розповідає завідуючий відділенням реанімації обласної інфекційної лікарні Володимир Черкаський, — Причини, які до цього призвели, змушують мене говорити – техніка безпеки, умови в яких ми працюємо, це не дрібниці. Коли заходиш до відділення реанімації, а на тебе тхне гівном, бо тече каналізація… Стіни валяться, шибки падають, вентиляції немає, апаратуру дали лише під ковід, постільної білизни немає — це жахіття, це не обласна лікарня, це не рівень обласної лікарні взагалі.

Про невідповідні умови утримання пацієнтів та роботи лікарів розповідають працівники медичного закладу, в тому числі жалілася на це батькам і загибла в пожежі Ольга Гліва,  розповідає її матір, яка приїхала на цю зустріч спеціально з Кропивницького.

-У вас було по 11 і 12 хворих в палаті, а ви змушували лікарів писати що по 6. Один лікар має обслуговувати 6 хворих, а насправді обслуговував вдвічі більше, а ви їм платили по 18-20 тисяч , тоді як в Кропивницькому  проста медична сестра в ковідому відділенні отримую 40 тисяч.  Ви були в тому відділенні, ви бачили як вони працюють? Майте совість, після такого трагічного випадка вам тут просто не місце. Ви не зберегли лікаря, якого вам дали, що ви тут намагаєтеся довести? – обурюється присутня на зустрічі Антоніна Гліва.

Сьогодні колектив обласної інфекційної лікарні запросив до себе заступницю голови Запорізької обласної державної адміністрації, яка відповідає за медицину Злату Некрасову та  представників ЗМІ. Медики вкотре наголосили – такий керівник їм не потрібен.

-У нас не  було сумнівів про правомочність відсторонення Шинкаренка, та проведення службового розслідування, ми були впевнені, що все буде добре, але не так сталося к гадалося.  Тому ми змушені звернутися до депутатів обласної ради, — розповідає в.о. медичного директора запорізької обласної інфекційної клінічно лікарні Ольга Андрієнко, — Нас шокував звіт комісії з розслідування фінансової діяльності нашої лікарні. Ми побачили, що середня заробітна плата лікаря ковідного відділення, який працював на півтори ставки з усіма доплатами складала від 20-30 тисяч. Тим часом як керівництво лікарні, це 10-12 осіб адміністрації,  які не мали жодного відношення до лікування хворих на ковід, складала від 80 до 150 тисяч гривень на місць.

Без запрошення прийшов на зустріч і винуватець обурення колективу — головний лікар Володимир Шинкаренко. Без поваги до батьків загиблої дівчини та ігноруючи думку колективу, він  навіть в такий час займався самопіаром, вчепившись у власне крісло. Така нахабна поведінка довела родину Гліви до сліз, а батько Ольги ледь не кинувся на очільника лікарні з кулаками.

Якщо командир порушив правила, і загинули підлеглі – він має застрелитися. А ви тримаєтеся за крісло. В актах перевірок одні порушення, ви не забезпечили нормальні умови роботи, і в результаті загинули люди! – обурюється Сергій Гліва

Колектив інфекційної лікарні не став слухати намагання Володимира Шинкаренка виправдати себе – медики розвернулися і пішли по своїх робочих місцях.  Батьки ж загиблої дівчини вирушили на сесію обласної ради, аби домогтися встановлення справедливості, щоб винуватець смерті їх єдиної дитини не повернувся на свою посаду, та не міг заподіяти шкоди іншим людям.