У Дніпрі, під головуванням Президента України, Володимира Зеленського, відбулося засідання Палати регіонів Конгресу місцевих та регіональних влад.

Головна мета Палати —  збалансування різних поглядів щодо розвитку регіонів. Президент зазначив, що станом на сьогодні Конгрес місцевих та регіональних влад об’єднує 1551 громаду. Він зауважив, що завдяки децентралізації місцеві громади отримують більше ресурсів: повноважень, власності, землі, коштів, але разом з тим – мають більше викликів та ризиків.

«Зміцнення місцевого самоврядування не означає послаблення єдності й унітарності нашої держави. І будь-які не те що спроби, а навіть думки про побудову якогось окремого федерального князівства в межах громади за рахунок місцевої власності чи місцевого бюджету – все це отримає жорстку відсіч, передусім від наших виборців», – наголосив Володимир Зеленський.

На переконання Глави держави, однією з основних функцій верхньої палати Конгресу місцевих та регіональних влад має стати збалансування різних поглядів і підходів до розвитку регіонів, покращення якості послуг, зміцнення економіки областей, залучення реальних інвестицій, створення нових робочих місць з метою підвищення рівня життя громадян.

Президент також закликав Конгрес об’єднатися задля втілення ідей захисту довкілля в межах ініційованого ним проекту «Зелена країна».

«Я хочу запропонувати учасникам Конгресу спільну мету – це 1551 новий парк. Тобто один новий парк у кожній громаді. Іншими словами – щоб додати гумору – давайте саджати разом», – сказав Володимир Зеленський.

Участь у вчорашньому засіданні Палати взяв голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух. Він наголосив, що це чудовий інструмент для об’єднання зусиль, та обміну досвідом. Особливо з огляду на великі державні вкладення у реалізацію програми «Велике будівництво», зокрема і в Запорізькій області.