Сьогодні у Запорізькій області з робочим візитом перебуває Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов – посадовець контролює хід реалізації об’єктів президентської програми «Велике будівництво». Першим об’єктом, який перевірив Міністр у Запоріжжі – стала обласна клінічна лікарня, де триває реконструкція приймального відділення.

Під час реконструкції відділення його було повністю реорганізовано та об’єднано з відділенням реанімації. Таким чином з’явилося відділення екстреної медичної допомоги. Новий підрозділ дозволить значно скоротити час діагностування та надання пацієнтам першої невідкладної допомоги.

-Ми дуже задоволені що нам вдалося прискорити динаміку робіт. Для закладу і для колективу це новий крок — створення такого структурного підрозділу з новою ідеєю надання допомоги. Це дуже важлива ситуація, вона суттєво змінить сутність надання мед допомоги особливо в невідкладних станах. Ми поєднали приймальне відділення  в тому попередньому вигляді, в якому воно було  із загальною реанімацією, для того щоб скоротити логістику  надання невідкладної допомоги. Ми не  будемо витрачати дорогоцінний час на надання безпосередньо  інтенсивної допомоги, — розповів директор КНП «Запорізька обласна клінічна лікарня» Ігор Шишка, — На сьогодні ми завершили всі будівельні, неконструкційні роботи. Наразі  триває документальне і  юридичне оформлення, яке ми якісно і швидко виконаємо.

Міністр оглянув нове відділення екстреної медичної допомоги, і переконався що всі роботи вже завершено, встановлено медичне обладнання, і відділення готове до прийому пацієнтів. Побаченим був задоволений

Запорізька область – потужний промислово-індустріальний регіон, який потребує особливої уваги з боку держави. Саме тому ми почали моніторинг реалізації президентської  програми «Велике будівництво» саме з об’єктів медичної галузі. Був тут три місяці тому, і не приховую що минулого разу була певне критика з мого боку. Радий що в виправлені недоліки. І темпи, динаміка взяті достойні. Дякую за роботу обласній владі, за позитивну динаміку. Впевнений що і по інших об’єктах вона така сама. Звісно всіх цікавить коли запрацює приймальне відділення запорізької обласної лікарні. Думаю це станеться протягом двох тижнів, до 15 липня, лікарня матиме можливість приймати пацієнтів та надавати послуги з найвищою якістю, — зазначив Олексій Чернишов.

Голова Запорізької області Олександр Старух, зазначив, що зараз приймальне відділення обладнано всім необхідним, аби прийняти перших пацієнтів. Втім ще чекають томограф і ангіограф, однак їх тимчасова відсутність ніяк не вплине на  терміни відкриття відділення.  

Все що потрібно робити наш регіон зробить вчасно і якісно. Ведеться робота з посилення обласної лікарні важким обладнанням. Впевнений, що завдяки центральним органам виконавчої влади, офісу президента, кабінету міністрів, міністерствам – цього року в обласній лікарні буде ангіограф. І ми зараз шукаємо можливості всією громадою, як це було з онкологічним відділенням та відкриттям лінійного прискорювача, який вже надає послуги, щоб приймальне відділення працювало на повну потужність, щоб якісно надавалася допомогу людям і лікарям було приємно працювати, — сказав Олександр Старух.

В оновленому  приймальному відділенні екстреної медичної допомоги працюватимуть  30 медпрацівників, за рік обласна лікарня зустрічає тут  понад 25 тисяч пацієнтів.