З ходом реконструкції Запорізької обласної клінічної лікарні, що триває в рамках програми Президента України, «Велике будівництво», сьогодні познайомився Заступник Міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря, який разом із головою Запорізької облдержадміністрації Олександром Старухом та   представниками Європейського інвестиційного банку відвідав медичний заклад.

Зараз у лікарні добігає кінця реконструкція приймального відділення, яку профінансували Державний фонд регіонального розвитку (13 млн грн) та обласний бюджет (17,5 млн грн). На сьогодні вже завершили оновлення приміщень і очікують нового  медичного обладнання та меблів. У відділенні вже встановили сучасний цифровий рентген апарат та очікують на прибуття ангіографа.

Як розповів директор Департаменту охорони здоров’я  облдержадміністрації Олексій Кулинич, тут зможуть не лише надавати первинні медпослуги, а й екстрену допомогу, проводити інтенсивну терапію важких пацієнтів.  

Також обладнано відокремлений інфекційний ізолятор та палати інтенсивної терапії. Для безпеки пацієнтів на кожне ліжко встановили кнопку екстреного виклику медсестри та камери спостереження (без запису).  У кімнаті для медперсоналу буде  монітор, де транслюватимуться життєві показники всіх пацієнтів інтенсивної терапії, та система швидкого виклику лікарів з інших відділень. Інноваційні медичні системи дозволять зберегти життя та здоров’я людей.

-Наша глобальна мета — якісна медицина в усій країні! Це означає, що ми маємо відновити всі центральні та опорні лікарні. Цього та минулого року ми реконструювали приймальні відділення, а в подальших планах — оновлювати вузько направлені відділення. Зазначу також, що за місяць від нашого попереднього приїзду ми побачили величезний прогрес у роботі. Сподіваємось, що ще пару тижнів, і приймальне відділення повноцінно функціонуватиме та прийматиме перших відвідувачів. Ми бачили не один оновлений медзаклад в Україні і можу констатувати, що це приймальне відділення — одне з найкращих, — поділився враженнями від оновленого приймального відділення Запорізької обласної клінічної лікарні Заступник Міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря.