У Запорізькій області триває п’ятий етап вакцинації від COVID19. Станом на сьогодні щеплення пройшли понад 120 тисяч жителів області. За останню добу вакцинацію пройшли 5,4 тисячі громадян. Про це розповів заступник голови обласної державної адміністрації Руслан Шиханов під час відвідування одного із центрів масової вакцинації населення в місті Запоріжжі. 

— Наразі особлива увага приділяється вакцинації громадян, які мають широке коло спілкування. Це медики, військові, освітяни та інші. Ці категорії населення найбільш вразливі та мають завчасно потурбуватися про щеплення. Особливо освітяни, які вже восени повертаються до навчальних закладів, де постійно контактуватимуть з іншими людьми, зокрема, дітьми, — наголосив Руслан Шиханов.

Коментуючи показники щеплення населення області, посадовець зауважив, що потужностей медичної системи вистачає для вакцинації значно більшої кількості людей. Крім того, триває робота у напрямку розширення вакцинальної кампанії на територіальні громади, щоб кожен, незважаючи на віддаленість своєї домівки від центрів районів, зміг зробити щеплення.  Для цього залучається все більше мобільних бригад та відпрацьовуються графіки їх  виїздів до сільських громад. 

— Потужностей вистачає і ми постійно їх збільшуємо. Надано доручення пунктам щеплення працювати у щоденному режимі. Тому справа лише в тому, щоб люди самі брали на себе відповідальність як за своє здоров’я так і за життя своїх близьких. Пройти щеплення може кожен. Потрібно лише обрати препарат, час та піти до найближчого центру вакцинації, — додав Руслан Шиханов.