Розвиток економіки й створення нових робочих місць — це головна мета обох інфраструктурних програм України та Америки.

«Президент України Володимир Зеленський почав «Велике будівництво» як основний стратегічний проєкт у перші місяці 2020 року. У 2021 році новообраний президент США Джо Байден анонсував на літо цього року старт аналогічного проєкту під назвою TheAmericanJobsPlan», — повідомляється у ЗМІ.

Що ж схожого між цими програмами?

  1. Створення робочих місць

Обидві програми відкривають нові робочі місця для населення своїх країн. Так Байден збирається створити 19 мільйонів робочих місць, а Зеленський вже створив 200 тисяч. Таким чином Україна зменшує відтік робітників за кордон.

2. Розвиток економіки

Збільшення попиту на матеріали та робочу силу сприятиме зростанню ВВП на 2,2%. Зростання продуктивності в ключових галузях і на рівні національної економіки призведуть до збільшення ВВП в найближчі три роки додатково ще на 2,2%.

3. Будівництво доріг

Велике Будівництво в США і в Україні має за основу глобальне будівництво та оновлення транспортної, соціальної, медичної інфраструктури.

В першу чергу в США збираються модернізувати дорожню мережу. В Україні вже оновили 4056 км доріг у різних областях країни. За 2021 плануються роботи над ще 4500 км доріг.

4. Будівництво мостів

Україна: 2020 рік — 158 мостів, 2021 рік — 150 мостів. У тому числі такі довгобуди, як комплекс мостів через Дніпро в Запоріжжі. У США обсяги, звісно, інші: 10 тис. мостів за 8 років. Однак, якщо порівнювати бюджети України та Америки — різниця нівелюється.

5. Будівництво шкіл і дитсадків

Що об'єднує Велике будівництво Байдена і Зеленського: 10 пунктів

6. Будівництво лікарень

У 2020 році в Україні було відкрито 130 нових і реконструйованих приймальних відділень лікарень. У планах на 2021 рік — ще 80 медичних об’єктів. У США планують відкривати нові госпіталі, в тому числі і для ветеранів.

7. Розвиток аеропортів

В Україні планується створення державного авіаперевізника з парком літаків, придбаних на умовах лізингу. До 2025 року ринок внутрішніх авіаперевезень піднімуть до 4 мільйонів пасажирів і 5 тис. тонн вантажів на рік. У США на оновлення аеропортів і терміналів планують виділити 42 мільярди доларів.

8. Програма з підвищення доступності житла

Офіс президента хоче відредагувати програми іпотечного кредитування і фінансового лізингу. Максимальний термін лізингу складе 20 років. Лізинг передбачає відсутність першого внеску і сплату 5% річних. Програма призначена насамперед для медиків, військових, освітян, правоохоронців і для соціально незахищених верств населення.

Що об'єднує Велике будівництво Байдена і Зеленського: 10 пунктів

9. Інструмент боротьби із зовнішніми опонентами

У США вклади в інфраструктуру розглядають як можливість обійти країни опонентів, наприклад, Китай. Для України інфраструктурний план Зеленського також є найважливішим знаряддям у протистоянні з РФ.

10. Підтримка суспільства і критика політичних опонентів

В Україні соцопитування різних агентств показували високий рівень довіри українців до Великого будівництва Зеленського — 89,8% підтримали проєкт. У США останні опитування також зафіксували 73% підтримки проєкту Байдена. При цьому логічно, що опонентів така ситуація не задовольняє.

“Як би не критикували президентські програми «Велике будівництво», дешевого кредитування та інші заходи підтримки економіки, саме вони допомогли пом’якшити економічне падіння”, — зазначав з цього приводу голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *